Skutočná pravda o tom, ako to je s lacným cestovaním po svete.

Autor: Roman Vraňák | 13.7.2016 o 9:29 | Karma článku: 3,96 | Prečítané:  980x

„Ako cestovať po svete za málo peňazí?“ Táto otázka napadla nejednému z nás, a najmä tým, ktorí si takúto cestu nemôžu dovoliť. Pravdepodobne, ak ste klikli na tento článok, tak aj vy ste si už určite niekedy položili túto otázku.

„Ako cestovať po svete za málo peňazí?“ Táto otázka napadla nejednému z nás, a najmä tým, ktorí si takúto cestu nemôžu dovoliť. Pravdepodobne, ak ste klikli na tento článok, tak aj vy ste si už určite niekedy položili túto otázku.

Aká je skutočná pravda o cestovaní po svete za minimum peňazí?

Dá sa to? Alebo je pravda skutočne niekde inde?

Ak aj vy hľadáte odpoveď na túto otázku, tak by ste mali čítať rozhodne do konca.

Ľudia v minulosti nemali také šťastie ako my. Môžeme slobodne cestovať krížom krážom bez väčších problémov, za čo môžeme byť šťastní a vďační.

Dnes však pre väčšinu ľudí v cestovaní zohráva dôležitú úlohu práve cena, za ktorú si môžu užiť dovolenku po akej túžia. Dnes sa na nás z  každej strany valí ponuka od rôznych cestovných kancelárií a za pomerne prijateľné peniaze.

Otázka však znie, dá sa táto cena znižiť aj o polovicu, alebo dve tretiny?

Uveďme si príklad: Priemerná dovolenka do Chorvátska v prepočte na 7 dní stojí od 700 a viac €. Samozrejme to záleží od hotela, lokality, termínu, kedy dovolenku objednáte a podobne.

Keby vám niekto povedal, že takú istú alebo podobnú dovolenku môžete mať aj za 350 € a menej, brali by ste takúto môžnosť?

S  veľkou pravdepodobnosťou áno.

Ak ste odpovedali áno, tak si asi kladiete otázku, ako to urobiť, čo najlepšie preto spraviť, atď...

Mám však pre vás aj zlú správu, ak nie ste ochotný pre to niečo urobiť a investovať váš čas, tak by ste nemali čítať ďalej... Najlepšie bude, ak zveríte svoju dovolenku aj naďalej profíkom z cestovných kancelárií.

Pre ostatných má článok pokračovanie.

Ako je možné, že niekto má tú istú dovolenku za polovičné až tretinové ceny?

Ako som už spomínal, väčšina cestovateľov je ochotná pre taktúto dovolenku urobiť aj niečo navyše, ako len zdvihnúť telefón, zavolať do cestovky a nechať všetko na cestovnú kanceláriu. Je to úplne v poriadku, ak to robíte a nechcete to zmeniť, pretože na to nemáte čas, ale potom nemôžete mať bláznivú dovolenku za tretinové ceny.

Ako to robia teda skúsení cestovatelia?

Základné pravidlo každého dobrodružného cestovateľa je: „Ja si nevyberám destináciu, ale destinácia mňa.“ Lacné cestovanie je o tom, že destinácia si vyberá vás, nie naopak.

Ako to myslím? Ak chcete navštíviť napríklad top miesta Európy, tak základné pravidlo je pozrieť si viac portálov, kde predávajú letenky a riadiť sa cenou leteniek.

Aké jednoduché však?

Takto môžete zohnať lacné letenky skutočne všade. Dnes je lacná letenka do Ríma a o týždeň môže byť lacná letenka do Barcelony. Takéto letenky vás môžu výjsť  na pár desiatok €. Napríklad letenka do Barcelony, tam aj naspäť, nás spolu s priateľkou vyšla na 57€,  čo je super cena.

Možno si aj vy hovoríte, že nemáte čas sledovať, kde zohnať najlacnejšiu letenku, avšak predtým, ako zavrhnete túto možnosť, tak vás chcem upozorniť, že sledovať portály vám nezaberie viac,  ako pár minút denne. Stačí, ak si namiesto 5 min na Facebooku kliknete na stránky, ktoré ponúkajú lacné letenky a pozriete si ceny.Ak sa vám pritrafí lacná letenka, tak neváhajte a kúpte ju!

Dôležité je, aby ste sa rozhodli rýchlo, ako sa hovorí: „kto zaváha nežerie“. Takto  môžete niekedy ušetriť desiatky až stovky €, ktoré si môžete nechať na ďalšiu destináciu.

V článku "Návod, ako a kde si kúpiť najlacnejšie letenky" som sa tejto problematike venoval viac.

Druhým a veľmi dôležitým krokom je, nájsť si v zahraničí lacné ubytovanie.

Ak ste si doteraz mysleli, že skúsení cestovatelia, ktorých poznáte z blogov, spávajú v najluxusnejších hoteloch, tak vás asi sklamem. Väčšina cestovateľov často krát spáva v najlacnejších hoteloch, hosteloch a podobných zariadeniach, ktoré sú „skromnejšie vybavené.“

Samozrejme aj tu platí, tak isto ako aj s letenkami, že môžete naraziť aj na 5 * hotely za cenu 2-3* hoteloch. Treba si len nájsť rôzne zľavové portály, kde takéto výhody ponúkajú. Aj tu sa naskytá niekoľko alternatív a toto je jedna z mála.

Ak vás zaujíma, ako si nájsť lacné ubytovanie v zahraničí a mať na výber z viacerých možností, tak by som vám odporúčil kliknúť na tento článok.

Môj veľmi obľúbený portál na rezerváciu ubytovania je booking.com, kde človek často krát narazí na veľmi zaujímavé hotely za nízke zľavnené ceny. Občas sa stane, že sú tam ceny (aj štvrtinové), čo je napríklad pri sume 200€ veľmi zaujímavá a lákavá ponuka.

Takto to funguje u drvivej väčšiny dobrodružných cestovateľov a človek tak bez cestovky môže mať oveľa zaujímavejšiu dovolenku.

O tom, ako si naplánovať dovolenku bez cestovky, vám napíšem niekedy nabudúce. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kríze pokračujeme

Trauma Dankovi ale prospeje, viac bude počítať vlastné limity a „žetóny“, ktorými disponuje.


Už ste čítali?