Chorvátsko, má nám ešte čo ponúknuť?

Autor: Roman Vraňák | 10.6.2016 o 16:57 | Karma článku: 3,29 | Prečítané:  1040x

Pre veľmi veľa Slovákov je Chorvátsko top destinácia. Každoročne a najmä v lete  sa vydávajú 100 – tisíce ľudí na cestu plnú oddychu a dobrodružstiev. Otázka však znie, má nám čo Chorvátsko ešte ponúknuť? 

Pre veľmi veľa Slovákov je Chorvátsko top destinácia. Každoročne, a najmä v lete sa vydávajú 100 – tisíce ľudí na cestu plnú oddychu a dobrodružstiev. Otázka však znie, má nám čo Chorvátsko ešte ponúknuť? 

Nuž, ako sa hovorí sto ľudí sto chutí a ak nie ste typ, ktorý v Chorvátsku hľadá len pláže, bufet a hotel tak vám Chorvátsko má rozhodne čo ponúknuť. Keďže podľa môjho názoru patrí Chorvátsko medzi top miesta v Európe. ( Zoznam top miest Európy podľa mňa nájdete sem )

Čo by som určite odporučil navštíviť v Chorvátsku? Atrakcií v Chorvátsku je veľmi veľa, avšak dnes sa zamerám len na dva tipy. 

V chorvátskej Istrii majú jednu svetovú raritu. V meste Hum žije iba 17 ľudí. Guinessova kniha svetových rekordov pozná Hum ako najmenšie mesto na svete.

Na severozápade Chorvátska, približne 7 kilometrov od mesta Roč, v nadmorskej výške 349 metrov na vás čaká malá opevnená usadlosť, ktorú historické pramene spomínajú už na začiatku 12. storočia.

V Hume si môžete naplno vychutnať stredovekú architektúru v  jej najlepšej podobe – mestské múry a do nich začlenené domy, či Kostol svätého Jeronima. V kostole nájdete  aj nápisy v hlaholike. Staré slovanské písmo na vás čaká aj v miestnom múzeu.

Ak máte chuť okúsiť túto raritu, tak sa tam cestou určite zastavte.

Plitvické jazerá sú najznámejším chorvátskym národným parkom, ktorý bol zapísaný na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Park patrí k najkrajším prírodným oblastiam Európy, a tak niet divu, že je obľúbeným centrom turistov. Jadro parku tvorí 16 priezračných, smaragdovo zelených jazier vytvorených riekou Korana v krasovom území, prepojených radom vodopádov a kaskád, kanálov a menších tokov, cez ktoré sú vedené turistické cesty a mostíky. Park má dva hlavné vstupy, do dolnej a hornej časti, medzi ktorými jazdí turistický vláčik.

Určite som si vedomí, že v Chorvátsku je veľmi veľa atraktívnych miest, avšak tieto dve by nemal vynechať každý dovolenkár. Viac o Chorvátsku som písal SEM. 

Podeľte sa s nami do komentáru, ktoré miesta v Chorvátsku odporúčate vy!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kríze pokračujeme

Trauma Dankovi ale prospeje, viac bude počítať vlastné limity a „žetóny“, ktorými disponuje.


Už ste čítali?