Je Barcelona skutočne taká krásna ako sa o nej hovorí?

Autor: Roman Vraňák | 3.6.2016 o 9:13 | Karma článku: 3,94 | Prečítané:  1182x

Koncom apríla sme sa ja a moja priateľka vybrali na výlet do Barcelony. Navštíviť Barcelonu sme mali v pláne už niekoľko mesiacov. Aké máme pocity z Barcelony a či je skutočné taká krásna ako sa o nej hovorí sa dozviete v článku. 

Koncom apríla sme sa ja a moja priateľka vybrali na výlet do Barcelony. Náš výlet sme mali naplánovaný už niekoľko mesiacov. Veľmi sme sa naň tešili, bodaj by aj nie, keď sa o Barcelone hovorí, že je to jedno z najkrajších miest sveta. 

Je to avšak skutočné tak? Je Barcelona, skutočne taká krásna, ako sa o nej hovorí? 

Ako som už spomínal vyššie, výlet bol naplánovaný niekoľko mesiacov, čo spôsobilo, že sme sa na "Barcelona trip" skutočne veľmi tešili. 

Let prebehol pokojne. Obloha bola bez jediného mraku, takže sa nám naskytol pohľad na nezaplatenie! No keď sme pristáli, mali sme tak trošku zmiešané pocity, pretože letisko bolo celkom prázdne. . . Vtedy sme zistili, že sme nepristáli v Barcelone, ale 80km od nej. Celá táto situácia nám výlet skvelo okorenila, bolo to naozaj vzrušujúce. Kameň zo srdca nám však po minútach napätia predsa len padol. Zakýval na nás milý šofér turistického autobusu, bol to tzv. transfer, ktorý nás zaviezol priamo do hlavného mesta Katalánska.

Cesta z letiska a z centra do hotela potom prebehla bez problémov.  Hotel stál pár minút od najväčšej pýchy Barcelony, Sagrady Famílie. Recepčný nám všetko vysvetlil. V izbe na nás čakal milý darček v podobe sladkej čokolády na posteli. Tomu sa hovorí skvelý marketing hotela. 

Prvý deň sme boli bez metra, čo bola chyba, pretože Barcelona je skutočne veľké mesto.  Na začiatku sa nám to javilo ako super nápad a hovorili sme si: „však sa aspoň prejdeme a spoznáme Barcelonu viac. Opak bol však pravdou.

Pešo sme toho stihli málo a večer nás boleli nohy. Ľutovali sme, že sme tých pár € na metro neobetovali hneď v prvý deň.

Na druhý deň sa táto chyba už neopakovala a keďže sme bývali v blízkosti metro stanice, hneď po raňajkách viedla  naša prvá cesta priamo tam a kúpili sme si viac denný lístok, aby sme sa nikde nemuseli  prepravovať pešo ( teda skoro nikde ) a stihneme toho oveľa viac, ako predchádzajúci deň.

Za tých pár dní sme navštívili skutočne veľa vecí, ktoré keby som mal detailne opísať, tak tento článok čítate hodinu, ale kedže nemáte toľko času, tak tu je zoznam niektorých atrakcií, ktoré pri návšteve Barcelony určite netreba vynechať.

Fotoalbum: 

Sagrada Família, je vo výstavbe už od roku 1882 a rekonštruuje sa až do dnes. Veľké žeriavy však ani trochu neuberajú na jej kráse. Niekedy sme  pod ňou len tak stáli a nemo sa dívali. Jej skvelá architektúra láka tisíce turistov. Spozorujete to, keď vám zrak z mohutných veží tohto chrámu padne dole a uvidíte tu stáť dlhé rady jej  obdivovateľov.

Antoni Gaúdí, tvorca Sagrady Famílie, svojou šikovnosťou nešetril a vybudoval aj známy Park Güell. Tento 17 hektárov veľký park sa týči na kopci nad mestom, je z neho úžasný výhľad. Dokonale sme tu zabudli na ruch mesta a čerpali pokoj nedotknutej prírody a hravých, farebných stavieb, ktoré všetko len okrášľovali. Na terase v parku sa nachádza aj jedna z najdlhších lavičiek sveta.

Áno zasa Gáudí… Možno vám niečo hovorí „dom z lebiek“. Casa Batlló je veľmi zaujímavá budova, jej balkóny sú v tvare lebiek a dokonca sú tu zakomponované aj skutočné kosti zvierat. Vôbec však nepôsobí strašidelne, práve naopak. Je plná tajov a musíme uznať, že má rozhodne čím nadchnúť.

Ak chcete spoznať „pravú tvár“ Barcelony , nenechajte si ujsť najznámejšiu turistickú ulicu La Rambla.  Je takisto nazývaná tepnou mesta. A to nie nadarmo. My sme ju navštívili v nedeľu, no deň oddychu a pokoja to rozhodne nebol. Práve vtedy to tu začalo žiť. Miestni tu otvorili stánky s kvetmi, občerstvením, rôznymi suvenírmi…A to nie je všetko. Na tejto ulici možno nájsť významné stavby či pamiatky od Gáudího, múzeum Dallí a ústi až k pamätníku Krištofa Kolumba a k morskému prístavu. Mysleli sme si , že La Ramblu len tak prekráčame, ale zdržali sme sa tu takmer najdlhšie zo všetkých navštívených miest.

Keďže článok je dlhší, tak sme sa rozhodli ho rozdeliť na 2 časti.

Ak sa vám článok páčil a chceli by ste si prečítať pokračovanie, tak ho nájdete sem: Pokračovanie článku

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kríze pokračujeme

Trauma Dankovi ale prospeje, viac bude počítať vlastné limity a „žetóny“, ktorými disponuje.


Už ste čítali?